O nás

Kdo jsme?

Strana 5 % pro vzdělávání vznikla jako uskupení učitelů a rodičů se zájmem o vzdělávání. Nejsme podnikatelský projekt a nikdo z nás dříve nebyl v jiné politické straně. Zkrátka nám tu chyběla politická strana, která by vzdělávání a školství brala jako skutečnou prioritu. Nebyla tu - tak jsme ji museli založit.


Kryštof Kozák

Otec dvou dětí a předseda strany. Vedoucí Katedry amerických studií při Institutu mezinárodních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Podílel se na řadě projektů v oblasti školství včetně vývoje několika vzdělávacích deskových her.


Táňa Jírová

Matka dvojčat, vedoucí vzdělávacích projektů a projektů komunitního rozvoje. Působí v Komunitním centru na Žižkově a v Církvi československé bratrské.

Josef Zemek

Nezávislý pedagog se zkušenostmi ze středních odborných škol a s lektorováním češtiny jako cizího jazyka. 


Štěpán Pudlák

Datový analytik v oblasti marketingu. Vyučoval na Univerzitě Karlově, odkud má doktorát. Věnoval se vzdělávacím projektům pro žáky základních a středních škol.Denisa Bernardová

Politoložka. Aktuálně pracuje a studuje v Bristolu ve Spojeném království. Působilla na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Pochází z Brna.

Stanovy strany

Jsme otevřená strana - rádi přivítáme kohokoli, kdo sdílí naše hodnoty a cíle (více zde). Jsme také politická strana, kde se neplatí členské příspěvky.